Uzm. Dr. Sümeyra CANDAN

Uzm. Dr. Sümeyra CANDAN

Biyografi

Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümünden İnsülin Direnci ve Ketojenik Diyetler Lisans teziyle 2016 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Kocaeli Üniversitesi Gastroenteroloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı işbirliğiyle Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Hassas Bağırsak Sendromu Tanısı Almış Hastalarda GAPS Beslenme Protokolünün Kısa Dönem Etkileri Adlı Uzmanlık tezini yazarak Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış Uzman Diyetisyen ünvanınını almaya hak kazanmıştır. Kamu ve özel sektör tecrübelerinden sonra 2019 yılı itibari ile kendi beslenme ve diyet danışmanlık merkezini açmış olup aktif olarak GAPS Danışmanlığı, Fitoterapi, Yaşam Koçluğu ve NLP Uzmanlığı, bireysel beslenme danışmanlığı ve kurumsal beslenme eğitimi hizmeti vermektedir.

Hassas Bağırsak Sendromu, diyabet, otoimmun hastalıklar ve insülin direnci tanısı almış hastalarda beslenme, Onkolojik Beslenme, Obezite Cerrahisi, Renal diyetisyenlik, kilo verme, kilo alma, çocuk beslenmesi, ergenlik çağında beslenme, gebelik ve emzirme döneminde beslenme, sporcu beslenmesi, menopozda beslenme, anti-aging beslenme ve bunların dışında online beslenme danışmanlığını yürütmekte ve danışanlarına uygun periyotlarla beslenme programları planlamaktadır.

Kişilerin sağlığının korunması, geliştirilmesini vizyon edinerek danışanlarına bütüncül tıp bakış açısıyla yaklaşarak sağlıklı ve sürdürülebilir beslenme alışkanlıklarını kazandırıp, sosyal hayatın içinde yeterli ve dengeli beslenme programı yapmayı öğretmektedir.

Eğitimleri