Uzm.Dr. Kamil TUZGÖL

Uzm.Dr. Kamil TUZGÖL

Biyografi

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu.

Psikoloji alanındaki yüksek lisanslarından ilkini Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nde Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında yaptı . Ardından T.C Ankara Üniversitesi Sağlik Bilimleri Enstitüsü Aile Danışmanlığı Anabilim Dalında ikinci yüksek lisansını ve T.C İstanbul Esenyurt Üniv. Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Anabilim Dalında üçüncü Yüksek Lisansını tamamlayarak; Psikolojik Danışmanlik bilim uzmanı, Aile Danışmanlığı bilim uzmanı ve Klinik Psikoloji Bil.Uz. ünvanlarını almıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Stajını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda yaptı. Şu anda 2016 yılından beri T.C. İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programında tez çalışmalarına devam ediyor.

Dr. Tuzgöl psikoterapi alanında 2009 yılından itibaren Psikoterapi Enstitüsünden Dinamik Eğilimli Bütüncül Psikoterapi Eğitimlerini aldı. (Teorik-360 saat, Formülasyon-360 saat ve Süpervizyon-360 saat, toplam 1080 saat şeklinde 3 yıl) Aynı zamanda Psikanalitik Psikoterapi alanında ve Kendilik Psikolojisi alanında eğitimler de aldı. 2009-2011 yılları arasında yapmış olduğu uygulamalı eğitimler sonrasında Hipnoz Derneğinden Hipnoz uygulama Yeterlilik Sertifikasını aldı. Ayrıca, 2009 yılında Omni Hipnoz Akademisi’nden birisi ileri düzey 4 Modül Hipnoz Eğitimi aldı. 2015 yılında 10 modül ve 200 saat süren Üsküdar Üniversitesi ve Tıbbi Hipnoz Derneği’nin birlikte düzenledikleri Tıbbi Hipnoz Eğitimleri’ni de tamamlamıştır. 2016 yılında ise Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından verilen, Hipnoz Uygulaması Eğitimi’ni tamamlamıştır. Dr. Kamil Tuzgöl aynı zamanda T.C. İstanbul Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’nde T.C Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği “Hipnoz Sertifikalı Eğitimi’nde” ve yine Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından verilen, Hipnoz Uygulaması Eğitimi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır.

Ayrıca;

Dr. Kamil Tuzgöl, Fransa A.L.I’ye (Association Lacanienne Internationale) bağlı Türkiye çalışma grubu olarak Ankara’da gerçekleşen Lacanyen Eğitim Programı (A.L.I), “Psikanalizin Dört Temel Kavramı” ve “Psikoz” adlı Psikanalitik Eğitim programlarını tamamlamıştır. Türkiye’de ve Ankara’da ilk Lacanyen Psikanalitik Kuram ile ilgili çalışmalarda yer almıştır. Lacanyen Psikanaliz ile ilgili bu eğitim programları Fransa A.L.I denetiminde, ODTÜ’de Klinik Psikoloji Anabilim Dalı bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Dr.Kamil Tuzgöl, Kendilik Bozuklukları, Beslenme ve Yeme Bozukluklarının Kendilik ile ilişkisi, Obezite Psikolojisi, Psikosomatik Tıp ve bu rahatsızlıkların, birey ve aile içi psikolojik süreçleri ile ilgili çalışmalarına Ankara Çankaya’da bulunan muayenehanesinde devam etmektedir.

Dr.Kamil Tuzgöl, ayrıca Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalında 2012 yılında Doktora eğitimini tamamlamıstır. Yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Akupunktur Eğitimi de almıştır.

Eğitimleri