Uzm. Dr. Ahmet AYDINALP

Uzm. Dr. Ahmet AYDINALP

Biyografi

22.12.1983 tarihinde Hatay’ın Dörtyol ilçesinde doğdu. Sırasıyla Mehmetçik İlkokulu’nda ilkokulu, Diyarbakır Anadolu Lisesi’nde orta okulu ve Cumhuriyet Fen Lisesi’nde liseyi okudu. 2001 yılında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Mezun olduktan yaklaşık 1 yıl sonra Dicle Üniversitesi Pediatri bölümüne girdi. 2012 yılından itibaren pediatri hekimi olarak görev yapmaktadır.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi fitoterapi sertifikasyon eğitimini tamamladıktan sonra Sağlık Bakanlığı Akreditasyonlu fitoterapi eğitmeni olarak görevime devam etmektedir. 2017 yılından beri GAPS uygulayıcısı ve aynı zamanda GAPS Bilgi Paylaşım Toplantılarında konuşmacıdır. 2017 GETAT Uluslararası 1. kongrede pediatrik antimikrobiyal herbal tedaviler isminde bir sunum yapmıştır. Bilimsel dergilerde ve kitaplarda yazıları bulunmaktadır.

Bireysel Tıp Derneği’nin düzenlediği sempozyumlarda eğitmen ve konuşmacı olarak görev almaktadır. İntegratif tıpla uğraşmakta, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, fermentasyon, çevresel toksinler ve doğal arınma yolları, ekoloji ve sağlık konularına ilgi duyup kendi çabalarıyla hem deneyerek hem üreterek hem de okuyarak kendisini geliştirmektedir.

Halen Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde pediatri hekimi olarak görev yapmaktadır.

Eğitimleri