Prof. Dr. Aslıhan GÜRBÜZ

Prof. Dr. Aslıhan GÜRBÜZ

Biyografi

1974’de Eskişehir’de doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya uzmanlık eğitimi sonrasında 2006 yılında doçent, 2011 yılında Profesör oldu.

Hastalıkların patogenezinde oksidan faktörler ve hücresel antioksidan savunma sistemleri üzerinde yurt içi ve uluslararası alanda 50″yi aşkın bilimsel makale ve bir çok kitapta bölümleri mevcuttur.

Yapmış olduğu çalışmalar çeşitli hastalık gruplarında kan ve doku örneklerinde antioksidan/oksidan stres göstergeleri, kanser doku ve cell line dizilerinde bitkisel ekstrelerin enzim sistemine etkileri ve toksikolojidir.

Bu alanlarda birçok tez yaptırmış ve çalışmaları da bulunmaktadır.

2008 yılından bu yana Ankara Ümiversitesi Tıp Fakültesi’nin çeşitli eģitim kurullarında görev almıştır. Saģlıklı Yaşam Modülünde de dersler anlatmaktadır.

Hastalıkların oluşumunda hücrelerde gelişen biyokimyasal değişiklikler, bağırsak florasının tüm vücutta etkilediği sistemler ve hastalık süreçleri, sağlıklı beslenme, sağlımızın korunmasında ve hastalıkların tedavisi sırasında beslenme destekleri konularında çalışmaları ve konferansları mevcuttur

Sertifikalı GAPS danışmanıdır ve GAPS Bilgi Paylaşım Toplantılarında sunumlar yapmaktadır. Sağlık Bakanlığı GETAT akupunktur eģitimi de bulunmaktadır.
Ankara Üniversitesi Tıbbi Biyokimya ABD’nda öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Gürbüz, 3 çocuk annesidir.

Eğitimleri