Dyt. Işıl ERKAN

Dyt. Işıl ERKAN

Biyografi

1982 yılında Amasya’da doğan Diyetisyen Işıl Erkan ilköğretim, ,lise ve üniversite eğitimlerini Ankara’da tamamladı. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra “Sporcu Sağlığı ve Beslenmesi” üzerine yüksek lisans programına başladı. 2005-2014 yılları arasında İstanbul’da çok çeşitli alanlarda çalışmalarına devam etti. Bu dönemde, catering şirketlerinde mutfak yönetiminde görev alarak diyetisyen-proje müdürlüğü, diyaliz merkezlerinde böbrek hastalarının nutrisyon tedavilerini düzenleyerek diyaliz diyetisyenliği ve özel hastanelerde klinik diyetisyenliği görevlerinde bulundu. Böbrek hastalıkları ve obezite konulu birçok kongrede katılımcı olrak yer aldı ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde seminerler verdi.

2014 yılında Ankara’ya dönüş yapan Işıl Erkan Angora Clinic bünyesinde klinik çalışmalarına devam ediyor. ‘Hastalık yoktur, hasta vardır’ ilkesini benimseyen, , bütüncüll bakış açısı ile kişiye özel nutrisyonel tedaviler düzenleyen Işıl Erkan bu alanda çalışmalarını sürdürüyor.

2016 yılında GAPS danışman eğitimini alarak bağırsak kaynaklı psikolojik ve fizyolojik hastalıklarda özel tedavi diyetleri uygulamalarına hız kazandırmıştır.

Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği ve Fitoterapi eğitimlerini tamamlayan Işıl Erkan, kronik ve otoimmün hastalıklarda uyguladığı diyet programları ile beslenmenin tedavi ve koruyuculuktaki önemini ispatlayan bir diyetisyendir. Fonksiyonel Beslenme konulu seminerler vermeye ve workshoplar düzenlemeye devam etmektedir. Aynı zamanda kendi adına kurduğu bir ‘Kurumsal Beslenme Eğitim ve Danışmanlık’ şirketi bulunmaktadır. Eş zamanlı olarak hizmet verdiği bir alan olarak, kurumsal firmalara, çalışan sağlığını korumak ve verimliliğini artırmak adına diyetisyen danışmanlık hizmeti vermektedir.

Eğitimleri