Dyt. Elif Nur KÖPRÜCÜ

Dyt. Elif Nur KÖPRÜCÜ

Biyografi

Diyetisyen Elif Nur KÖPRÜCÜ, başarıyla tamamladığı eğitimleri süresinde birçok kamu ve özel sağlık kuruluşlarında uzun dönemli stajlar yapmış aynı zamanda çeşitli yerel gazetelerde sağlıklı beslenmeye yönelik köşe yazarlığı yapmıştır. Sağlıklı yaşam ve wellness kavramlarıyla yakından ilgili olan KÖPRÜCÜ, uluslararası geçerli eğitim programlarını tamamlayarak ‘Yaşam Koçu’ unvanı ile mesleğine yeni bir boyut katmıştır. Aynı zamanda kişilerin diyet sürecinde değişen psikolojileri ve bilinçaltının farkına vararak; danışanlarına NLP, hipnoz gibi bilinçaltı çalışmaları yaparak bu süreci desteklemektedir.

Lisans eğitiminin yanı sıra, sağlıklı beslenme ile ilgili birçok kongre, seminer ve panele katılmış son yıllarda bilimsel çalışmaların yoğunlaştığı bağırsak psikoloji – bağırsak fizyoloji alanlarına yönelik eğitimler almıştır. İngiltere’de otizmli çocukları tedavi etmesi ile bilinen Dr. Natasha Campell’den aldığı eğitim ile GAPS Uygulayıcısı olmuş, Bağırsak & Fizyoloji alanına yönelik çalışmaları ile çeşitli hastalıklara yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Meslek hayatına özel bir hastanede başlamış olan KÖPRÜCÜ, kendi danışmanlık merkezinde kişilerin yaşam kalitelerini arttırmayı hedeflemekte, bağırsak geçirgenliği üzerine olan çalışmalarının yanı sıra gen analizine göre beslenme, yüz okuma eğitimi (antlitzdiagnostik) ile beraber doku tuzlarıyla yaptığı mineral terapisi, kullandığı tıbbi aromaterapi formülasyonları ve andulasyon uygulaması ile mesleki çalışmalarına farklı soluklar katmaya devam etmektedir.

Eğitimleri