Dr. Dt. Asuman MERMERCİ

Dr. Dt. Asuman MERMERCİ

Biyografi

09.05.1984 Eskişehir doğumluyum.  2007 Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi yüksek lisans, 2016 Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı doktora mezunuyum.  Özel ve Kamu Hastanelerinde diş hekimi, başhekim yardımcısı ve başhekimlik görevlerinde bulundum.

Üniversitede öğrenciyken ‘Geleneksel ve Tamamlayıcı  Tıp Uygulamaları’ konusuna olan merakım, biyoenerji ve Reiki eğitimleriyle başladı. Sonrasında Tıbbi Hipnoz ve Hipnoterapi eğitimleri aldım.  RaSHEEBA, EFT (master & teacher ), NLP, Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimlerimi tamamladıktan sonra Dr. Turgay KÖYAĞASIOĞLU Hocamın, ‘Sistemik Aktivasyon Hatırlama Alanı (SAHA) ‘ eğitimlerine katıldım. Bu eğitimi aldığım dönemde Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’ında doktora çalışmamı devam ettirmekteydim. Nörofizyolojiye olan özel ilgimden dolayı, doktoramda hafıza ve öğrenme modelleri, uzun dönemli hafıza gelişiminde DNA fosforilasyonunu bloke eden bir nöropeptid olan ‘Galanin’ ve deneysel alzheimer  üzerinde çalıştım. Bu dönemde hafıza ve öğrenme, anksiyete, depresyon gibi davranış modelleri üzerinde deneysel araştırmalar yaptım. Aldığım SAHA eğitimiyle birlikte yaptığım akademik çalışmaları birleştirerek, ‘Hipnosistemik  Alan  Nöroanatomisi ve Nörofizyolojisi’ni oluşturdum. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Sağlık Bakanlığı Onaylı Tıbbi Hipnoz Eğitimini tamamlayarak alanımda hipnoz uygulayabilme yetkisi kazandım. Halen nörofizyoloji,hipnoz, hipnoterapi, fonksiyonel tıp ve aile dizimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Evli ve 2 Çocuk annesiyim.

Yayın ve Kitaplarım:

*Galanin ve Egzersizin Ratlarda Uzaysal Hafıza Performansına Etkisi, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji A.D. 2016 (doktora tezi)

* Psödohipoaldosteronizm Tip 1 Tanılı Olgu ve Moleküler Genetik Etiyolojisinin Araştırılması  / Olgu  Sunumu /  Düzce Medical Journal  2017;19 (3): 86-88

*Galanin Ve Egzersizin Ratlarda Anksiyete Üzerine Etkisinin Yükseltilmiş Artı Labirent Ve Açık Alan Testi İle Değerlendirilmesi, Bilimsel Araştırma Düzce Tıp Fakültesi Dergisi / Duzce Medical Journal 2018;20(3):63-68

*Bir İyileşme Hikayesi (Yazar : Asuman MERMERCİ, Sokak Kitapları Yayınevi-2018)

*Bilinmeyen Yönleriyle Hipnoz ve Hipnoterapi (Kitap Bölüm Yazarlığı)

Eğitimleri