Dr. Buğra BUYRUKÇU

Dr. Buğra BUYRUKÇU

Biyografi

1976 yılında Antalya’da  doğan Buğra Buyrukçu, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası Belçika Leuven Üniversitesi’nde doktora (immünoloji), Institute for Biological Research “Sinisa  Stankovic”, Sırbistan ve Karadağ‘da post doktora (reprodüktif İmmünoloji) eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye’ye dönüp Sağlık Bakanlığı Tüp Bebek Sertifikası alıp özel bir tüp bebek merkezi kurmuştur. Uzun yıllar infertilite tedavileri ile uğraşmış ve Barselona’da Center of Regenerative  Medicine merkezinde kök hücre tedavileri üzerine eğitim almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra kök hücre çalışmalarına devam etmiş ve azospermik hastalarda kök hücre tedavisi uygulayan ilk hekimlerden birisi olmuştur. Avrupa’nın 2. büyük kök hücre merkezinin direktörlüğüne getirilmiş ve tüm kök hücre tedavilerinin planlamasını yapmıştır.

Bu aşamada Londra’da tedavi edici beslenme uygulamaları üzerine eğitim alan Dr. Buğra Buyrukcu, infertil hastaların ve gebelerin beslenmesi üzerine özel olarak  çalışmıştır.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden 9 ayrı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) sertifikası almıştır. Ankara’da  bulunan kliniğinde infertil hastalar üzerine geliştirdiği özel protokoller ile  çalışmalarına devam etmektedir. 22 bilimsel yayını, 2 yayınlanmış kitabı bulunan Dr. Buğra Buyrukcu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Eğitimleri