Ahmet Akça

Ahmet Akça

Biyografi

Ahmet AKÇA (Yüze Bakan Adam) Kimdir?

Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Akca, 1977 Yılında Ankara’da doğdu. İlk öğrenim ve Lise sonrası Psikoloji Lisans eğitimini tamamladı eğitiminin bitimine müteakip satış danışmanı ve satış eğitmeni olarak Unılever şirketler grubunda çalıştı daha sonra Kara Kuvvetleri personeli olarak çalışmaya başladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda Güvenlik Kamera Uzmanı olarak değişik kültürlerden binlerce insanın yüzünü ve davranışlarını analiz etme şansına sahip oldu. Bu analizler boyunca insan kişiliğinin yüz ve bedene yansıdığının da farkına vardı. Ve bu konuya merakı artarak uzun süren araştırmalara başladı. Kara Kuvvetleri’ndeki görevinden 2007 yılında istifa ederek konu üzerine çalışmalarına devam etti. Bu çalışmalarda yurt dışında verilen eğitimleri keşfetti. Rusya da PROFİLLİNG eğitimi aldı. İspanyadan Morfopsikolji eğitimi aldı Başkent Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kişilik Analistliği eğitimini Tamamladı. Uzun süre satış koçu, satış eğitmeni ve yönetici koçluğu yaptı.

Bu süre zarfında da Profil Tanımlama uzmanlığını geliştirme fırsatı yakaladı. Ülkemiz üniversitelerinde Profil Tanımlama eğitimlerinin açılması adına gayrette bulundu. Özel güvenlik firmalarına insan kaynakları departmanlarına, rehberlik servislerine, profesyonel danışmanlık yapan kurumlara eğitim, seminer ve danışmanlık hizmeti vermeye başladı. ‘’Yüze Bakan Adam-Dünyanın En İyi Yüz Okuma Uzmanı” patentini alarak Profil Tanımlama Uzmanlık eğitimleri vermeye devam ediyor. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans eğitimini de bu araya sığdırdı. Profil tanımlama ve yalan araştırma derneğine başkanlık eden Ahmet AKCA aynı zamanda Klinik psikoloji Yüksek Lisansına devam etmekte ve Ankara Bilim Üniversitesi ile çözüm ortaklığı yapmaktadır.

Ahmet AKCA’ nın ‘Senin Yüzünden’, ‘Yalan Dili Edebiyatı’ ve ‘Profil Tanımlama’ isimli 3 kitabı ve ‘Resimlerle Psikotipler’ isimli bir çevirisi vardır. İnsan Kaynaklarında Profil Çıkarma isimli son kitabı da Mart 2021 yılında raflardaki yerini alacaktır.
www.yuzokumasanati.com

Eğitimleri